KONST / Litografier / Litografier 10144086
nr 1014 4086
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Litografier, 4 st. Claes Folcker (f. 1940), Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, motivet: 25x40
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 januari 2016
kl 19:24:41
19/1 02:29:26
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker